Kacper Szelążek

Kacper Szelążek – kontra-tenor – urodził się w Ełku. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im F.Chopina w Warszawie w 2014 na studiach licencjackich i jest studentem studiów magisterskich w klasie śpiewu prof. Artura Stefanowicza.
Występuje z najlepszymi polskimi zespołami muzyki dawnej w takich salach jak Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Stanisławowski w Łazienkach Królewskich, Filharmonia w Bratysławie ( Słowacja), Sala koncertowa UMFC w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna.
Jego wielkim sukcesem była rola Nerona w Koronacji Poppei C.Monterverdiego, którą kreował w Colegium Nobilium w Warszawie i rola Nerona w Agrippinie Haendla w Teatrze Stanisławowskim w Warszawie w 2014 roku. Dzięki temu otrzymał propozycje od Polskiego Radia na cykl nagrań radiowych i został reprezentantem Polski jako najlepszy muzyk 2013 roku na Bratislava Music Festival w Bratysławie na Słowacji.
Dla Polskiego Radia dokonał nagrań z cyklem Karola Szymanowskiego „Trzy fragmenty do słów Kasprowicza” i Witolda Lutosławskiego „5 pieśni do słów K. Iłłakowiczówny” oraz arie Sesta z opery Juliusz Cesar.
Występował w Filharmonii Rzeszowskiej w Pasji wg św.Jana J.S.Bacha.