Zarząd Fundacji

Katarzyna Krajewska-Openchowska – Prezes
Alicja Trejnowska-Gadomska – Wiceprezes
Katarzyna Kamińska – Wiceprezes

Katarzyna Krajewska-OpenchowskaKatarzyna Krajewska–Openchowska – w Olecku odebrała pierwszą edukację, z wyróżnieniem ukończyła Teorię Muzyki na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.  Pedagog – nauczyciel dyplomowany Państwowej  Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Olecku i  Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku. Autorka  innowacji pedagogicznych „Muzyka i film”, „Spotkania ze sztuką” oraz wielu nowatorskich metod nauczania. Z pasją oddaje się działaniom społecznym i kulturalnym. Jest mecenasem młodych, utalentowanych ludzi. Z powodzeniem łączy aktywne życie zawodowe i realizacje pasji z życiem rodzinnym.  Od lat organizuje, reżyseruje i prowadzi koncerty, spektakle i wydarzenia kulturalne. W 2012 roku zorganizowała pierwszy koncert muzyki dawnej w Olecku z udziałem orkiestry „Ensemble 1756” z Wiednia. Wydarzenie to stało się inspiracją dla utworzenia Fundacji oraz kontynuowania podjętej misji – wywierania poprzez sztukę wpływu na otaczająca nas rzeczywistość.

Alicja Trejnowska–Gadomska – olecczanka,  lekarz specjalista chorób dzieci oraz medycyny dorosłych. Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. W okresie studiów była zaangażowanym członkiem chóru Akademii Medycznej, a muzykę i śpiewanie uczyniła jednym ze swych licznych zainteresowań. Optymizm i miłość do ludzi pozwalają jej działać społecznie nie tylko jako lekarz. Jest współorganizatorką i dobrym duchem wielu przedsięwzięć kulturalnych w Olecku. Jej pasją są działania społeczne i charytatywne. Współpracownik organizacji pozarządowych. Prezes NZOZ Eskulap w Olecku. Prywatnie mama dorosłych dzieci, od niedawna zakochana we wnuku.

Katarzyna Kamińska – z Oleckiem związana od urodzenia, absolwentka a od dwudziestu lat nauczyciel dyplomowany języka polskiego i przedmiotów artystycznych w I LO. im. Jana Kochanowskiego w Olecku, obecnie pełniący funkcję dyrektora tej szkoły. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim Filii w Białymstoku. Obok wykształcenia pedagogicznego zdobyła uprawnienia dziennikarza radiowego, w tym Kartę Mikrofonową Polskiego Radia i przez kilka lat pracowała w Polskim Radiu Białystok. Radiowa przygoda pozostawiła miłość do reportażu nie mniejszą niż ta do literatury. Autorka i koordynatorka projektów służących rozwojowi młodzieży, finansowanych ze środków UE. Organizatorka i prowadząca wielu prezentacji kulturalnych, koncertów i spektakli na potrzeby miasta i powiatu oleckiego. Zamiłowanie do klasyki i pięknej polszczyzny łączy z recytacją i konferansjerowaniem.  Reżyser amatorskich spektakli i miłośniczka teatru. Zapoczątkowała tradycję wystawiania spektakli teatralnych w I LO w Olecku. Od niedawna wykwalifikowany tutor, zafascynowany nową metodą pracy. Mama dwóch córek.

Wspierają nas w działaniach:

Paweł Czekała – doradca artystyczny, Dyrektor artystyczny Festiwalu BAROK NA MAZURACH 2017, 2019
Jolanta Sosnowska – doradca artystyczny i pomysłodawczyni wielu realizowanych przez Fundację przedsięwzięć.
Piotr Burakiewicz – promocja, asystent artystów, prowadzenie koncertów.
Pamela Sinicka – promocja i  prowadzenie koncertów.
Elżbieta Bubienko – Prezes Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei – Konsultant ds. projektów.
ks. Czesław Król – współorganizator koncertów w Gołdapi w latach 2016-2018.
Anna Kot – współorganizator koncertów w Gołdapi w latach 2016-2017.