Boyana Maynalovska

Boyana MaynalovskaAltowiolistka i skrzypaczka Boyana Maynalovska pochodzi z Bułgarii. Jest absolwentką klasy skrzypiec prof. Dory Ivanovej w Narodowej Akademii Muzycznej im. Pancho Vladigerova w Sofii. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w kraju ojczystym, jej dalsza edukacja odbywała się w Niemczech na Hochschule für Musik w Würzburgu, gdzie w roku 2014 Boyana Maynalovska otrzymała dyplom w klasie skrzypiec współczesnych („Konzertdiplom”), a w roku 2015 na tej samej uczelni ukończyła studia w klasie skrzypiec i instrumentów barokowych pod kierunkiem prof. Pauline Nobes.
Boyana Maynalovska doskonaliła swój warsztat interpretatorski na kursach mistrzowskich takich profesorów jak: Devy Erlih, Mintcho Mintchev, Bartosz Bryła, Ulf Klausenitzer, John Holloway, Simon Standage czy Ulf Klausenitzer.
W latach 2008-2014 artystka zatrudniona była w Orkiestrze Filharmonicznej Teatru w Coburgu (Niemcy) Jako specjalistka w dziedzinie wykonawstwa historycznego regularnie współpracuje z zespołami muzyki dawnej takimi jak Ensemble 1800, Dom Musik Würzburg, Lord´s Company, Tiepolo-Ensemble czy Main-Barockorchester.