Sonja Leipold

Sonja LeipoldSonja Leipold -Klawesyn

Sonja Leipold – ur. 1983 w Villach, studiowała flet poprzeczny i fortepian w Mozarteum w Salzburgu (dyplomy z wyróżnieniem w 2005 i 2006 roku); od 2006 studiuje klawesyn i realizację basso continuo u prof. Augusty Campagne w Konserwatorium Wiedeńskim.

Jest wielokrotną laureatką austriackich konkursów Prima la Musika i beneficjentką różnych stypendiów, m.in. stypendium austriackiego Ministerstwa Edukacji i Kultury za projekt „Perspektywy klawesynu ” (muzyka współczesna), jak też stypendium naukowego swojej uczelni.

Koncertuje i dokonuje nagrań radiowych jako solistka, a także z różnymi zespołami w całej Europie, wielokrotnie występowała na różnych festiwalach (m.in. Innsbrucker Festwochen, Carintischer Sommer, Internationale Gesellschaft für neue Musik, Sammlung Essl). Jej praca była kilkakrotnie dokumentowana w radiu, m.in. w stacji Ö1 -„Zeitton” i „Interiada”. Oprócz tego jest członkiem irlandzkiego zespołu „Manduinn” i pracuje jako pedagog w Wiedniu. Angażuje się w działalność operową i teatralną, była reżyserką wieczornych koncertów w Teatrze Miejskim w Klagenfurcie i asystentką w projekcie Carintischer Sommer.

http://www.austriabarockakademie.at/instructors/sonja-leipold