Michal Matejčík

Michal_Matejcik_folder_2014Michal Matejčík to harfista koncertujący na estradach całego świata. Pochodzi ze Słowacji, gdzie odbył pierwsze studia muzyczne w Žilinie i Bratysławie. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu, który ukończył w roku 2005.

Jest laureatem wielu konkursów harfowych na Słowacji. Był stypendysta Fundacji Roberta i Liny Thyll-Dürr i austriackiej Fundacji im. Viktora Bünzla, a także Fundacji im. Yehudi Menuhina „Live Music Now“. Artysta koncertuje z prestiżowymi orkiestrami Austrii, jak np. Orkiestra Opery Wiedeńskiej, Wiener Kammeroper, Orkiestra RSO (Radiowa) Wiener Kammer Orchester, Filharmonia Słowacka, czy Symfoniczna Orkiestra z Sapporo w Japonii.

Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, występuje jako solista i muzyk rozrywkowy: z wokalistą Georgem Michaelem w takich projektach jak „Europa George Michael”, „Symphonica: The Orchestral Tour (2011 i 2012)“, „Europa IL DIVO & Orchestra In Concert Tour (2012)“. Koncertował wielokrotnie z zespołem Depeche Mode. Występował jako solista/support przed koncertem Depeche Mode w Wiedniu, co było życzeniem autora piosenek DM – Martina Gore. Harfista koncertował na targach Depeche Mode w Makrthalle w Hamburgu, a także na Depeche Mode Warm Up Party w New York City.

Więcej na stronie www.michalmatejcik.com