Masae Suzaki

Masae SuzakiJapońska kontrabasistka Masae Suzaki urodziła się w Kanagawie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku lat pięciu, na fortepianie. Od 14 roku życia zaczęła się jej przygoda z kontrabasem, trwająca po dziś dzień. Jej pierwszą nauczycielką tego instrumentu była prof. Reiko Imamura. Masae Suzaki ukończyła z wyróżnieniem studia kontrabasowe na Konserwatorium Toho w Tokyo, a następnie odbyła studia w Wiedniu na Uniwersytecie Muzycznym w klasie prof. Ludwiga Streichera, które także ukończyła z wyróżnieniem.
Jako stypendystka rządu japońskiego odbywała studia z zakresu wykonawstwa historycznego na wyżej wymienionym Uniwersytecie w Wiedniu w klasie Violi da Gamba prof. José Vazqueza i w klasie klawesynu prof. Ingomara Rainera. Jej wszechstronne taleny doprowadziły artystkę do rozpoczęcia strudiów w zakresie fortepianu i organów, w klasach prof. Elzbiety Wiedner-Zajac i prof. Wolfganga Reisingera, które właśnie odbywa. Jako solistka kontrabasistka Masae Suzaki koncertowała w Austrii i w Japonii. Obok działalności orkiestrowej (współpraca z różnymi formacjami symfonicznymi w Japonii i w Europie, takimi jak Orkiestra NHK, Filharmonia Tokijska, austriackie RSO, Klangforum Wien, Wiener Kammeroper, Sinfonietta Baden i inne) Masae Suzaki jest członkinią różnych zespołów w Austrii – przede wszystkim zespołów zajmujących się wykonawstwem muzyki dawnej: Il Concerto Viennese, Capella Academica Wien, Collegium musicum Wien, Concilium Musicum Wien itd.