Gábor Komlóssy

GáborKomlóssy Gábor Komlóssy jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Liszta w Budapeszcie (Węgry) w klasie trąbki Prof. Frigyes Varasdy (2003). Studia podyplomowe odbył na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu (Austria), w klasie trąbki prof. Carole Reinhart i prof. Leonarda Paula (2005).
Artysta jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. złotego medalu na konkursie UGDA w Luxemburgu w roku 2001 i w konkursie solistycznym ITG w Fort Worth w USA, w roku 2003. Dwa razy był stypendystą Państwa Węgierskiego i laureatem nagrody im. Annie Fischer. W roku 2001 otrzymał 'Prix Européen’ od fundacji ProEuropa w Strasburgu.
Jako solista koncertujący na trąbce współczesnej i barokowej, Gábor Komlóssy występował w całej Europie z towarzyszeniem wielu zespołów i orkiestr. Regularnie prezentował się w ramach koncertów orkiestry Budapest Festival Orchestra i Opery Węgierskiej. Od roku 1999 jest solistą Budapest Chamber Symphony Weiner-Szász, a w latach 2005-2013 był wykładowcą trąbki na Konserwatorium im. Bartoka w Budapeszcie.