O artystach koncertu „Sacrum w muzyce kameralnej”

Magdalena Kalina Maniewska – oboistka, ukończyła studia magisterskie (dyplom z wyróżnieniem) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie oboju ad. dr Agaty Piotrowskiej – Bartoszek. W czerwcu 2017 r. ukończyła Mistrzowskie Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jerzego Kotyczki.
Od października 2016 r. jest doktorantką w klasie oboju prof. Józefa Raatza, w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Od listopada 2015 r. jest członkiem Koła Naukowego Oboistów działającego przy Akademii Muzycznej w Łodzi.
Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez: prof. Jerzego Kotyczkę (AM Kraków), prof. Tomasza Miczkę (AM Katowice), prof. Jochena Müllera – Brinckena (Hochschule für Musik – Würzburg), prof. Petera Tavernaro (Bruckner Universität Linz), prof. Sophia McKenna (Londyn), prof. Maurice Bourge (Francja), prof. Davida Cowleya (Wielka Brytania), prof. Roya Cartera (Londyn), prof. Emanuela Abbühla (Szwajcaria).
W listopadzie 2014 r. wraz z zespołem kameralnym (obój, fagot, fortepian) zdobyła wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze. W kwietniu 2015 r. z tym samym zespołem zdobyła wyróżnienie na II Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy.
Pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz współpracuje z orkiestrami: Filharmonią Kameralną w Łomży, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Warmińsko – Mazurską w Olsztynie, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Piotrkowską Orkiestrą Kameralną, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Orkiestrą Polish Camerata, Filharmonią Łódzką.
Prowadzi warsztaty obojowe oraz kameralne w szkołach muzycznych w Polsce oraz intensywnie koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą ( Niemcy). Obecnie jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej solowej płyty.


Ignacy Wysocki ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku w następujących specjalizacjach: klarnet w klasie ad. dr Wojciecha Mrozka oraz saksofon w klasie ad. dr Aliny Mleczko.
Podczas swojej edukacji brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: prof. Andrzeja Janickiego, prof. Algidrasa Budrysa, prof. Mathiasa Mullera, prof. Arkadiusza Adamskiego, prof. Mirosława Pokrzywińskiego oraz prof. Jakuba Bokun.
Jest laureatem konkursów makroregionalnych i ogólnopolskich.
Obecnie jest nauczycielem klarnetu i saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim.Jako pedagog ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Jego uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach oraz zdają egzaminy na wyższe szczeble edukacji.
Jako klarnecista i saksofonista współpracuje Suwalską Orkiestrą Camerata del Arte oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Jako kameralista działa w wielu zespołach współpracując głównie z oboistką Magdaleną Maniewską.


Ewa Chomicz-Wysocka ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w specjalności fagot u adiunkta Zygmunta Tlatlika oraz Akademię Muzyczną w BiaLymstoku w specjalności fortepian u doktora Leszka Kota. Obecnie pracuje w szkołach muzycznych w Augustowie i Ełku. Jest nauczycielem dyplomowanym. Współpracuje z orkiestrami kameralnymi w Suwałkach, Ełku i Łomży. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą ( Litwa, Rosja).Za swą działalność artystyczną została doceniona licznymi nagrodami, m.inn. Nagrody dyrektora PSM I stopnia w Augustowie, Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku i Suwałk. Jedną z jej ulubionych form działalności jest prowadzenie warsztatów z czytania utworów prima vista.


Szymon Boszko ukończył szkołę muzyczną I stopnia w Augustowie w klasie perkusji u mgr. Zbigniewa Lange. Obecnie kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Białymstoku w VI klasie II stopnia u mgr. Łukasza Zamaryki.
Brał udział w licznych warsztatach, współpracując ze słynnymi artystami jak prof. Bernard Maseli, Gierasimos Ioannides (Grecja), Cezary Konrad, Semi Hwang (Korea Południowa), Wojciech Heżyk,dr. Leszek Lorenc, prof. Stanisław Skoczyński i prof. Piotr Biskupski. Był uczestnikiem innowacyjnego projektu Towarzystwa ProMusica Winter Orchestra Workshop  pod batutą Andrea Losa (Włochy), Simona Percica (Słowacja) i mgr. Kazimierza Dąbrowskiego.Brał również udział w projekcie Fundacji Pendereckich Muzyka Nowych Czasów. Koncertował w ramach wymiany między innymi w Norwegii, Grecji, Estonii i Finlandii.
W maju 2017 r. uzyskał II nagrodę w Międzynarodowym konkursie Kameralnym w Wilnie. Poza grą na perkusji i fortepianie zajmuje się dyrygenturą i kompozycją.