Collegium Wartberg

Skład zespołu Collegium Wartberg 12.07.2014 r. OleckoCollegium Wartberg to artystyczna formacja, w której zrzeszeni są znakomici profesjonalni muzycy, członkowie słowackich i zagranicznych orkiestr, ale i mniejszych wybitnych zespołów artystycznych. Ci entuzjaści i propagatorzy sztuki zajmują się muzyką barokową, Jazzem, folkiem i innymi gatunkami muzycznymi.

Założycielem stowarzyszenia Collegium Wartberg jest międzynarodowej sławy muzyk – kontrabasista Ján Krigovský.

Pomysł założenia Collegium Wartberg zrodził się stosunkowo dawno, jednak oficjalnie zespół rozpoczął działalność 5. maja 2012 w słowackim mieście Senec (dawniej Wartberg) koncertem pt. „Muzyka i taniec na dworze wersalskim u króla Ludwika XIV” („Hudba a tanec na dvore vo Versailes u kráľa Ľudovíta XIV”).

Ponieważ Collegium Watberg współpracuje z wieloma uznawanymi na świecie słowackimi i nie tylko słowackimi artystami muzykami, może zaoferować najlepsze wykonania muzyki różnych stylów, od muzyki baroku i epoki klasycyzmu, aż po Jazz, Folk i muzykę współczesną.

Swoją nowoczesność i różnorodność Collegium Wartberg podkreśla tym, że działalnością obejmuje także inne dziedziny artystyczne. Organizacja powołała do istnienia zespół taneczny Collegium Wartberg – Dance Company, który prezentuje znakomite wykonania w wielu stylach – od tańca dworskiego po folk.

Collegium Wartberg, oprócz aktywności na wielu scenach koncertowych Europy, nie zapomina o dzieciach i młodzieży, dlatego też w ramach organizacji powstał zespół muzyczny młodych Collegium Wartberg Young.

Więcej o Collegium Wartberg na  www.collegiumwartberg.com